פובלוצקה אווה

אווה פובלוצקה למדה באקדמיה למוזיקה בגדנסק עם זביגנייב סליבינסקי ועם יירי סוליקובסקי, שם סיימה את לימודיה בהצטיינות בשנת 1981. ב-1980 זכתה בפרס בתחרות הפסנתר הבין לאומית היוקרתית ע"ש פרדריק שופן, בוורשה. היא השלימה את לימודיה לתואר שני עם קונראד האנסן בהמבורג (1982), וזכתה להדרכה נוספת מג'אדוויגה סוקייניצקה, רודולף קרר, טטיאנה ניקולאייבה ומרתה ארגריץ'.

בנוסף להופעותיה כסולנית עם תזמורות מפורסמות ומנצחים ידועי שם, הגברת פובלובצקה היא נגנית מוזיקה קאמרית רבת הישגים. היא הופיעה ברחבי אירופה ואמריקה, כמו גם בסין, אינדונזיה, דרום אפריקה, סינגפור, דרום קוריאה, יפן ואוסטרליה. הופעותיה כללו מספר ביצועי בכורה והקלטות בכורה של יצירות מאת מלחינים פולניים בני זמננו.

אווה פובלוצקה עבדה עם תחנות רדיו אירופיות והקליטה למעלה מ-50 תקליטורים (חלקם עבור פולסקי נגראניה, דויטשה גרמופון, סי די אקורד ו-ברטון), שרבים מהם זכו בפרסים ובשבחי המבקרים.

פובלוצקה היא מורה מוערכת לפסנתר באקדמיה למוזיקה של בידגוז'יז' ומשמשת כמורה אורחת באוניברסיטה לאומנות ולמוזיקה בטוקיו ובנגויה. היא קיימה כיתות אומן רבות ברחבי העולם והשתתפה כשופטת בתחרויות פסנתר בין לאומיות רבות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן