אגודת הידידים הבריטים (UK Friends)

של עמותת ארתור רובינשטיין הבינלאומית 

תחרות הפסנתר הבינלאומית ע"ש ארתור רובינשטיין נחשבת כאחת מ-7 תחרויות הפסנתר המובילות בעולם. מאז שהתחרות הראשונה התקיימה בשנת 1974, עם מאסטרו רובינשטיין עצמו בחבר המושבעים, פסנתרנים מוכשרים מכל העולם הגיעו לתל אביב כדי להשתתף בתחרות, ומקבלי הפרסים זכו להכרה בינלאומית.

ההצלחה המתמשכת של התחרות, במשך יותר מארבעה עשורים, מתאפשרת הודות לתמיכה של חוג ידידי ותומכי התחרות.

בשנת 2009 הופיעו לראשונה זוכי התחרות בקונצרטים שארגנה עמותת רובינשטיין בלונדון. מכאן ואילך, לונדון הפכה לתחנה קבועה עבור הזוכים שלנו. זוכים כמו דניל טריפונוב, בוריס גילטבורג, רומן רבינוביץ ', שמעון נהרינג, דניאל צ'ובנו, שרה דנשפור, צ'ינג-יון הו ואנטוני בארישבסקי הופיעו בחסות עמותת רובינשטיין באולמות וויגמור, כיכר סנט ג'ונס סמית' ופרסל רום בסאות'בנק.

בעקבות העניין הרב שעוררו קונצרטים אלה, הוקמה בשנת 2015 עמותת ארתור רובינשטיין הבינלאומית בבריטניה (UK ARIMS). מטרות ARIMS UK:

  • לקדם את זוכי התחרות, לתרום להתפתחותם המקצועית וקידום הקריירה הבינלאומית שלהם.

איך? ARIMS UK תערוך קונצרטים ציבוריים בלונדון בהשתתפות זוכי התחרות, ובכך תאפשר חשיפתם לקהל רב יותר והפצת שמם.

  • להנציח את המורשת האמנותית של ארתור רובינשטיין, לשמר ולקדם את מורשתו המוזיקלית, את שאיפתו למצוינות ולחינוך הדורות הבאים.

איך? על ידי ביצוע והפצה של הקלטות, דיסקים, קטעי וידאו, ספרים ופרסומים אחרים הקשורים לחייו ואמנותו של ארתור רובינשטיין ולתחרות רובינשטיין.

  • לקדם ולתמוך בחינוך למוזיקה קלאסית של צעירים בדגש מיוחד על פסנתר.

איך? על ידי ארגון פעילויות מוזיקליות במוסדות חינוך, כגון בתי ספר, אוניברסיטאות, ספריות מוסיקה ומוסדות לחינוך למוסיקה קלאסית.

  • לתמוך בתחרות הבינלאומית ע"ש ארתור רובינשטיין, המתקיימת בתל אביב כל שלוש שנים.

איך? על ידי יצירת קהילה של חברי עמותה ותומכים, אשר ייקחו חלק באירועי העמותה ובפעילויותיה, יגיעו לקונצרטים של התחרות בישראל ויהוו שגרירים של עמותת ארתור רובינשטיין ברחבי העולם.

על מנת לקבל עדכונים על האירועים שלנו בלונדון, הרשמו לניוזלטר שלנו:

UK Friends of Arthur Rubinstein International Music Association

Suite 5, De Walden Court, 85 New Cavendish Street
London W1W 6XD, UK
email: ukfriends@arims.org.il