ורדי אריה, יו"ר

אריה ורדי, יליד ישראל, נגן את הרסיטל הראשון שלו בתל אביב בגיל חמש עשרה. הוא למד בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, באוניברסיטת תל אביב, אצל נעימה ראש ואילונה וינצה-קראוס ובה בעת השלים תואר במשפטים באוניברסיטת תל אביב.
מאוחר יותר למד פסנתר, קומפוזיציה וניצוח אצל בולז ושטוקהאוזן. ב 1960- זכה בתחרות שופן בישראל והופיע לראשונה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. שנה לאחר מכן זכה בתחרות אנסקו ברומניה. מאז הוא הופיע עם כל התזמורות בישראל, ברסיטלים ובקונצרטים של מוסיקה קאמרית. הוא סייר באירופה, צפון ודרום אמריקה, אפריקה, המזרח הרחוק ואוסטרליה; ניגן תחת שרביטם של מנצחים כגון פול פראי, זובין מהטה, קורט מזור, דוד זינמן, סמיון ביצ'קוב ואחרים.
הוא מופיע בקביעות כמנצח וכסולן-מנצח. הוא כיהן כשופט בתחרויות בינלאומיות יוקרתיות והקליט בחברות תקליטים בינלאומיות. כמה מתקליטיו זכו בפרסים.
אריה ורדי הוא פרופסור בבית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר ובבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה, באוניברסיטת תל אביב. מעל 40 מתלמידיו זכו בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות. הוא יצר והגיש יותר מ 300- תוכניות טלוויזיה, ובהן סדרת "כיתת האמן",
ו-"אינטרמצו עם אריק". ב 2004- זכה ורדי בפרס משרד החינוך למפעל חיים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן