מנדי רודן

מאסטרו מנדי רודן, המנהל המוסיקלי והמנצח ראשי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ורב-מנצחים של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, נוטל חלק פעיל בחיים המוסיקליים בישראל.

פרופ' רודן כיהן כמנצח עמית של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, כמנהל מוסיקלי ומנצח קבוע של התזמורת הלאומית הבלגית, כמנצח ראשי ויועץ מוסיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים, כמנהל מוסיקלי של התזמורת הקאמרית של חיל החינוך בצה"ל, ייסד את התזמורת הקאמרית ירושלים ב-1965 וכן כיהן כראש האקדמיה ע"ש רובין בירושלים.

מאסטרו רודן היה גם היועץ המוסיקלי של המרכז למוסיקה משכנות שאננים בירושלים.

הוא מכהן כשופט בתחרויות בינלאומיות רבות, חבר במועצה להשכלה גבוהה בישראל ופרופסור לניצוח באקדמיה ע"ש רובין בירושלים ובבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

מנדי רודן מוזמן לעיתים תכופות כמנצח אורח בתזמורות המובילות באירופה, במזרח הרחוק, באוסטרליה, בסין, במכסיקו ובארה"ב. סולנים מן השורה הראשונה הופיעו תחת שרביטו עם התזמורות החשובות ברחבי העולם. כמו כן, הקליט עם תזמורות שונות עבור חברות בינלאומיות ותחנות טלוויזיה.

באופרה הישראלית ניצח על הפקות רבות. האופרה "קיסר אטלנטיס" מאת ויקטור אולמן ו"שבעת החטאים" מאת קורט וייל בניצוחו זכו להצלחה כבירה.

רודן זכה בפרס ע"ש פלג מטעם משרד החינוך והתרבות, כ"מוסיקאי השנה" לשנת 1997. כאות הכרה על הישגיו האמנותיים העניק לו נשיא איטליה למנדי רודן את "אות הכבוד" של הרפובליקה האיטלקית.

מנדי רודן הוא גם אזרח כבוד של מדינת אריזונה, ארה"ב.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן