הקאמרטה הישראלית ירושלים

את תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים יסד בשנת 1983 פרופסור אבנר בירון, ברחובות. תוך זמן קצר היא תפסה מקום חשוב במפת המוזיקה בארץ, הפכה לתזמורת הקאמרית המובילה בישראל, ונחשבת כיום לאחת מהתזמורות הקאמריות הטובות בעולם. עבודתו המקצועית הבלתי מתפשרת של בירון עם התזמורת, שילוב נגנים עולים עם מוזיקאים ישראלים ובניית תוכניות קונצרטים מקוריות וייחודיות הביאה את הקאמרטה לאיכויות מיוחדות, המתבטאות ברמת ביצוע גבוהה ביותר ובהקפדה סגנונית.

התזמורת מקיימת סיורי קונצרטים באירופה, בארה"ב ובמזרח הרחוק, מוזמנת להופיע באולמות המרכזיים ולייצג את מדינת ישראל ובירתה בפסטיבלים חשובים. תקליטורים רבים בנגינת הקאמרטה זכו בפרסים וביקורות נלהבות בארה"ב ובאירופה.

לתזמורת תרומה ייחודית ומכרעת להתפתחות המוזיקה המקורית הישראלית: הקאמרטה מזמינה מזה 20 שנה יצירות ממלחינים ישראלים, מקליטה ומבצעת אותן בארץ ובסיוריה ברחבי העולם. בשנת 1996 הזמינה עיריית ירושלים את הקאמרטה לפעול בירושלים. בתור תזמורת ירושלמית היא זוכה לתמיכת הקרן לירושלים ועיריית ירושלים. כמו כן התזמורת נתמכת ע"י קרנות ותורמים שונים. התזמורת מייחדת פעילויות רבות ומגוונות לעיר ירושלים: פרויקטים חינוכיים, חזרות פתוחות, ביצוע יצירות שנכתבו בהשראת ירושלים, ועוד.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן