מור בירון

נגן הבסון הישראלי יליד רחובות, מור בירון, כיהן כ 15- שנה כחבר בתזמורת הפילהרמונית של ברלין. הוא התחיל לימודי צ׳לו בצעירותו ולאחר מכן למד נגינה בבסון עם גד לדרמן והמשיך עם מאוריציו פאז. מור בוגר האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, המשיך את לימודיו בביה״ס הגבוה למוזיקה ע״ש האנס אייזלר בברלין, עם המורה הדגול קלאוס טונמאן, ועם פולקר טסמן והיה חבר באקדמיה ע״ש קארייאן בפילהרמונית של ברלין.

כבוגר מפעל המלגות של קרן התרבות אמריקה-ישראל, מור זכה במספר פרסים וביניהם פרס ראשון בתחרות האביב ע״ש פרנסואה שפירא. הוא חבר דור המייסדים של תזמורת הדיוואן בניהולו ובניצוחו של מאסטרו דניאל ברנבוים, איתו הוא מרבה להופיע עד היום. בנוסף, כיהן מור כנגן הבסון הראשי באופרה המלכותית ע״שׁ המלכה סופיה בוולנסיה תחת ניצוחם של לורין מאזל וזובין מהטה. כמוזיקאי קאמרי פעיל ברחבי העולם, מור חבר באנסמבל ברלין-פראג, היה חבר בשמיניית הפילהרמונית של ברלין, ועם תשוקתו למוזיקה עתיקה הרבה להופיע עם הרכבים שונים בכלים עתיקים.

כמורה לבסון וכמחנך לביצוע מוזיקלי, מור משקיע הרבה מזמנו במתן כיתות אמן ברחבי העולם, פוגש ועובד עם מוזיקאים צעירים. הוא כיהן כמורה באקדמיה ע״ש קארייאן בפילהרמונית של ברלין במשך שנים רבות, מוביל כיום את כיתת הבסון באקדמיה ע״ש ברנבוים-סעיד בברלין, פרופסור באקדמיה ללימודי תזמורת בסביליה, ומשנת הלימודים הקודמת הינו ״אמן הבית״ של האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. אמנות הביצוע והקול האישי שלו הינם ערך חשוב, אותו מור מעביר לתלמידיו ועמיתיו.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן