אלכסנדר קורסנטיה באולם וויל, ניו יורק


התחלה:
17 אוק 2019 19:00
סיום:
17 אוק 2019 00:00
מקום:
אולם וייל (קרנגי), ניו יורק

אלכסנדר קורסנטיה
זכה בפרס הראשון ובפרס אהוב הקהל בתחרות הבינלאומית ה-8 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין, 1995

תכנית

פ. שופן
סונטה מס' 2 ב-סי במול מינור, אופ' 35
פ. שופן
שש מזורקות
פ. שופן
פולונז-פנטזיה ב-לה במול מג'ור, אופ' 61

 

אלכסנדר קורסנטיה
מאז זכייתו בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין ובתחרות הבינלאומית לפסנתר בסידני שבאוסטרליה, הופיע אלכסנדר קורסנטיה באולמות הקונצרטים החשובים בעולם. בין היתר, תחת שרביטם של כריסטוף אשנבאך, ג'נאנדראה נוזדה, ולרי גרגייב ופאבו ירווי.
קורסנטיה ניגן עם תזמורות בינלאומיות מובילות, בהן הסימפונית של שיקגו, קירוב, תזמורת הרדיו האיטלקי של טורינו, התזמורת הסימפונית של ברמינגהם, הסימפונית של סינסינטי והתזמורת הפילהרמונית הישראלית.
הוא מופיע בקביעות ברסיטלים ומנגן עם מוזיקאים יידועי-שם, ובהם וודים רפין, מרים פריד, קים קשקשיאן, סרגיי נקריאקוב ורביעיית סטרדיווריוס, ומקליט עבור חברות בינלאומיות. האלבום האחרון שהקליט הוא אסופה של וריאציות מאת בטהובן (וריאציות "ארואיקה"), רחמנינוב (וריאציות שופן) וקופלנד (וריאציות לפסנתר).
אלכסנדר קורסנטיה, יליד טביליסי שבגאורגיה, החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל צעיר, תחילה אצל אמו, הפסנתרנית סווטלנה קורסנטיה, ובהמשך אצל טנגיז אמירדג'יבי, המורה הנודע ביותר לפסנתר בגאורגיה.
ב- 1992 עקר קורסנטיה עם משפחתו לארה"ב כדי להצטרף לאולפנת הפסנתר של אלכסנדר טוֹרַדְזֶה באוניברסיטת אינדיאנה. ב- 1999 העניק לו נשיא גיאורגיה לשעבר – אדוארד שוורדנדזה – את מדליית מסדר הכבוד, אחד מאותות הכבוד הלאומיים היוקרתיים ביותר, כאות הוקרה על תרומתו לחיי האמנות בגאורגיה.
קורסנטיה מתגורר בבוסטון ומכהן כפרופסור לפסנתר בקונסרבטוריון של ניו אינגלנד. כמו כן הוא משמש כיועץ אמנותי לפסטיבל המוזיקה השנתי בגאורגיה.

 

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

חברי העמותה האמריקאית מוזמנים חינם לקונצרט ולארוחת ערב שאחריו. לפרטים נוספים על הצטרפות לעמותת הידידים האמריקאים,
נא ליצור קשר עם אילנה זכר – ilanasacher@gmail.com

 

האירוע בהפקת