שיאוהאן וואנג

אמן סטיינווי ופרופסור לשם כבוד, שאוהאן וואנג הוא יו"ר ללימודי קדם-קולג' לפסנתר ופרופסור למוזיקה קאמרית בלימודים לתארים מתקדמים בבית הספר ג'וליארד, טיאנג'ין.

בנוסף, וואנג מחזיק בתואר פרופסור מכובד לפסנתר בקונסרבטוריון הסיני למוזיקה. הוא העביר כיתות אמן בבית הספר ג'וליארד, בקונסרבטוריון ניו אינגלנד, בבית הספר הגבוה למוסיקה ולתיאטרון בהאנובר ובאוניברסיטה העברית בירושלים. תלמידיו זכו ביותר מ-50 פרסים במגוון תחרויות בינלאומיות.

וואנג הוא זוכה פרסים של תחרות הפסנתר הבינלאומית ואן קליבורן (טקסס), תחרות המוזיקה הבינלאומית ARD (מינכן), ושל תחרות הפסנתר הבינלאומית בטהובן (בון). הוא הופיע בפסטיבלי ראוויניה, בטהובן ורובינשטיין. כמוזיקאי קאמרי, וואנג שיתף פעולה עם הכנרים הילארי האן ונינג פנג, הצ'לנים מישה מאיסקי וצ'ין ליוויי, רביעיית ירושלים, רביעיית טאקץ', רביעיית טוקיו ורביעיית ג'וליארד.

כמו כן, וואנג הוא גם מלחין ומנצח מוכשר. היצירה שלו "ההשראה של הציור" נבחרה כיצירת החובה בתחרות בטהובן הבינלאומית לפסנתר לשנת 2007.

שאוהאן וואנג הוא המנהל האמנותי של התחרות הבינלאומית ע"ש ארתור רובינשטיין לפסנתר לנוער ושל תחרות הפסנתר הבינלאומית בסינגפור. הוא מכהן בקביעות בחבר השופטים בתחרויות בינלאומיות, כגון תחרות סידני, תחרות איסנגיון ותחרות צ'ייקובסקי למוזיקאים צעירים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן