חגיגות פסנתר בשישי


התחלה:
14 דצמ 2018 13:30
סיום:
14 דצמ 2018 15:30
מקום:
הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה,
לואי מרשל 25, תל אביב

סוף שבוע של חגיגות פסנתר עם זוכים
בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין
13 – 15 בדצמבר, 2018    (לכל אירועי חגיגות פסנתר, לחץ כאן)
לזכרו של יעקב (יאשה) ביסטריצקי, במלאת 10 שנים למותו

 

שישי, 14 בדצמבר, 13:30

אלכסנדר קורסנטייה, פסנתר
זכה בפרס הראשון ובפרס אהוב הקהל בתחרות רובינשטיין

 

התכנית

שופן
סונטה מס' 2 ב-סי במול מינור, אופ' 35 (מרש לווייה)
שופן
5 מזורקות
שופן
ברקרולה ב-פה דיאז מג'ור, אופ' 60
שוברט
סונטה לפסנתר מס' 21 ב-סי במול מג'ור, ד. 960

 

אלכסנדר קורסנטיה

מאז זכייתו בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין, בתחרות הבינלאומית לפסנתר בסידני שבאוסטרליה, הופיע אלכסנדר קורסנטיה באולמות הקונצרטים החשובים בעולם.
עם המנצחים שעמם ניגן נמנים כריסטוף אשנבאך, ג'נאנדראה נוזדה, ולרי גרגייב ופאבו ירווי. קורסנטיה ניגן עם תזמורות בינלאומיות מובילות , בהן הסימפונית של שיקגו, קירוב, תזמורת הרדיו האיטלקי של טורינו, התזמורת הסימפונית של ברמינגהם, הסימפונית של סינסינטי והתזמורת הפילהרמונית הישראלית.
הופעותיו בעונת 2017/2018 הן עם הפילהרמונית של בוסטון, הפילהרמונית של שיאמן, הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הסימפונית ירושלים והתזמורת הקאמרית של אינגולשטדט. כמו כן הופיע ברסיטלים בטאיפה – טאיוואן, בוושינגטון די'סי', במישיגן, בלודז', בבוסטון ובטביליסי.
קורסנטיה הופיע עם התזמורות הסימפוניות של ונקובר, מנהיים, טוקיו ואוסלו, הסינפונייטה של גאורגיה, הקאמרית הישראלית, הקאמרטה הישראלית והתזמורת הלאומית של הקפיטול בטולוז. כמו כן הופיע ברסיטלים בטולוז, בוורשה, בבוסטון, בתל אביב, בירושלים, בוונקובר, בקלגארי, בסן פרנציסקו ובלודז'.
הופעותיו בפסטיבלים כוללות את לילות לבנים בסנט פטרבורג, טנגלווד, ניופורט, סטרזה, גילמור ו- וורבייה. הוא מופיע בקביעות ברסיטלים ומנגן עם מוזיקאים ידועי-שם, ובהם וודים רפין, מרים פריד, קים קשקשיאן, סרגיי נקריאקוב ורביעיית סטרדיווריוס,  ומקליט עבור חברות בינלאומיות.  האלבום האחרון שהקליט הוא אסופה של וריאציות מאת בטהובן (וריאציות "ארואיקה"), רחמנינוב (וריאציות שופן) וקופלנד (וריאציות לפסנתר).
אלכסנדר קורסנטיה, יליד טביליסי שבגאורגיה, החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל צעיר. עם מוריו נמנים אמו, סווטלנה קורסנטיה, וטנגיז אמירדג'יבי, המורה הנודע ביותר לפסנתר בגאורגיה. ב-1992 עקר קורסנטיה לארה"ב עם משפחתו כדי להצטרף לאולפנת הפסנתר של אלכסנדר טוֹרַדְזֶה באוניברסיטת אינדיאנה. ב-1999 העניק לו נשיא גיאורגיה לשעבר –  אדוארד שוורדנדזה – את מדליית מסדר הכבוד, אחד מאותות הכבוד הלאומיים היוקרתיים ביותר, כאות הוקרה על תרומתו לחיי האמנות בגאורגיה.

קורסנטיה מתגורר בבוסטון ומכהן כפרופסור לפסנתר בקונסרבטוריון של ניו אינגלנד. כמו כן הוא משמש כיועץ אמנותי לפסטיבל המוזיקה השנתי בגאורגיה.

 

רכישת כרטיסים

האירוע בחסות