ינינה פיאלקובסקה

ינינה פיאלקובסקה החלה את לימודי הפסנתר אצל אמה והמשיכה עם איבון הוברט, במונטריאול, ארץ הולדתה - קנדה. מאוחר יותר למדה אצל איבון לפבור בפריז ואצל סאשה גורודניצקי בג'וליארד, תוך שהיא חווה את הטוב שבשתי מסורות הפסנתר - הצרפתית והרוסית.

הקריירה שלה נסקה בשנת 1974, כאשר ארתור רובינשטיין הפך למנטור שלה, לאחר זכייתה בתחרות הראשונה על שמו, בישראל. מאז, הופיעה עם התזמורות החשובות ביותר בעולם, תחת שרביטיהם של זובין מהטה, ברנרד האיטינק, לורין מאזל, סר גיאורג שולטי, סר רוג'ר נורינגטון ויאניק נזט-סגין, השייך לדור הצעירים.

פיאלקובסקה זכתה להכרה מיוחדת הודות לנגינתה בביצועי בכורה חשובים כמו הקונצ'רטו החדש שהתגלה, קונצ'רטו לפסנתר מס. 3 של ליסט עם התזמורת הסימפונית של שיקגו וכמה קונצרטים עכשוויים לפסנתר. הדיסקוגרפיה של פיאלקובסקה כוללת תקליטורים עטורי פרסים, כגון פרס "התקליטור האינסטרומנטלי של 2013" של מגזין המוסיקה של ה .BBC- בקנדה זכתה באותות כבוד ובפרסים, וכן בשלושה תארי דוקטור לשם כבוד.

 

היא מרבה להנחות כיתות אמן, בין השאר באקדמיה הבינלאומית השנתית שלה לפסנתר, בבוואריה, שם

היא מתגוררת. כמו כן היא שופטת בתחרויות הפסנתר היוקרתיות בעולם. רבים מתלמידיה זכו בתחרויות פסנתר ומלמדים במוסדות מוסיקה בארה"ב, ביפן ובאירופה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן