רונאן או'הורה

פרופסור רונן אוהורה הוא ראש לימודי מקלדת וראש לימודי ביצועים מתקדמים בבית הספר 'גילדהול' למוזיקה ודרמה בלונדון.
הוא למד באוניברסיטת RNCM במנצ'סטר, אצל פרופ' רישארד בקסט. הוא זכה במגוון פרסים חשובים והופיע רבות ברחבי העולם, ניגן ושיתף פעולה עם  עם הפילהרמונית של לונדון, הפילהרמוניה, סימפונית ה- BBC, הפילהרמונית המלכותית, התזמורת הקאמרית האנגלית, האקדמיה של סנט מרטין- אין דה פילדס, ציריך טונהאל ואחרים.

פרופ' אוהורה הופיע בכל מדינה מרכזית באירופה, בארה"ב, בקנדה, באוסטרליה ובדרום אפריקה בעבודה עם מנצחים מובילים כגון קיס בייקלס, מתיאס במרט, הנס וונק, ג'יימס ג'אד, סר יהודי מנוחין, ברמוול טובי, הנס וונק, אדו דה וארט, טקואו יואסה ולותר זגרוסק.

הוא הופיע רבות ברדיו ובטלוויזיה, בין שידוריו הבולטים היו ביצוע בטלוויזיה לקונצ'רטו הרביעי לפסנתר של בטהובן עם סימפוניית הרדיו של הולנד, שתי תוכניות של מוזיקה קאמרית מאת מוצרט עבור טלוויזיית ה-BBC, וכן למעלה מ-80 קונצרטים ב-BBC Radio 3.

הדיסקוגרפיה של או'הורה משתרעת על למעלה משלושים תקליטורים שהוקלטו ב-Tring International, Virgin Classics Dinemic ו-Fone, שם ניגן קונצ'רטו מאת מוצרט, גריג וצ'ייקובסקי ורפרטואר פסנתר סולו מאת שוברט, ברהמס, דביסי, שומאן, בטהובן, שופן, מוצרט, מנדלסון וסאטי בתוספת מוזיקה קאמרית מאת פאורה, בריטן, דביסי, דבורק ומוצרט.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן